Úterý 24. listopadu 2020

Ideální stůl pro vašeho školáka

Pokud ještě nemáte zařízený pokoj pro vaše školáky, je ideální čas s tím něco udělat. Začátek školního roku se totiž neúprosně blíží a žádný školák se neobejde bez pořádného pracovního místa. Základem je pracovní stůl. Ten by měl být dostatečně velký na to, aby na něm mohlo vaše dítě psát úkoly, hrát si a tvořit.

Nedílnou součástí každého dětského pokoje nebo pracovny je psací stůl. Rozhodně se nevyplatí kupovat malý dětský stůl. Přeci jen to, že je dítě malé, neznamená, že potřebuje málo pracovního prostoru. A než kupovat každý rok nový stůl, investujte raději do jednoho kvalitního. Jak ale vybrat stůl s velkou pracovní deskou, která nejen že vydrží, ale zároveň poroste s vaším dítětem? Ideální variantou jsou polohovatelného stoly, jejichž pracovní desku můžete v průběhu let měnit. Právě takový stůl má ve své nabídce značka Stell. Ta působí na českém trhu už od roku 2005 a od loňského roku má ve svém portfoliu i polohovatelné stoly a ergonomicky řešené držáky na monitory.

Polohovatelný stůl

Na Sit-stand rám stolu Stell SOS 3000 s elektrickým ovládáním můžete zvolit desku dle vlastního výběru. Ať už z nabídky značky Stell nebo přímo od vašeho truhláře. Pro malé děti tedy vybírejte desku, která bude odolávat škrábancům, barvám nebo rozlité vodě. Až povyrostou, stačí desku vyměnit za novou, funkční či designovou. A jak stůl poroste s vašim dítětem? Samotný rám stolu má ovládací systém, který je napájen standardním síťovým kabelem. Prostřednictvím prodlužovacího přívodu zapojíte stůl ke zdroji napětí, včetně všech dalších zařízení, které používáte. Přednastavit můžete konkrétně 3 výšky stolu, do kterých, pouhým zmáčknutím tlačítka, stůl nastavíte. Samozřejmě můžete stůl nastavovat i do jiných poloh, dle vaší libosti. Polohování stolu je velmi tiché a plynulé. Stůl má také funkci, která vaše dítě upozorní na to, že dlouho sedí a bylo by vhodné změnit pracovní polohu. Pravidelné střídání sezení a stání má totiž pozitivní účinky na zdraví.

Jak správně sedět

SIT-STAND pracovní stůl Stell je zároveň i ergonomickým pomocníkem. Při jeho správném nastavení a pravidelném střídání polohy v sedě a vestoje prospějete zdraví vašeho dítěte, a to nejenom po stránce fyzické, ale i psychické. V poloze vsedě by v ideálním případě měl být v předloktí, kyčli, koleni i kotníku svírán pravý úhel. Správné sezení tak bude šetřit nejen záda, ale i krční páteř.  Poloha vestoje zase zajistí zapojení jiných svalů, čímž dojde k prokrvení a narovnání celého těla. Ideální je střídat tyto dvě pozice alespoň jednou za hodinu.

Produktový tip

STELL SOS 3000 SIT-STAND RÁM STOLU
STELL SOS 3000 je Sit-stand rám stolu s elektrickým ovládáním. Samotný rám stolu má ovládací systém, který je napájen běžným síťovým kabelem. Prostřednictvím prodlužovacího přívodu zapojíte stůl ke zdroji napětí, včetně všech dalších zařízení, které používáte. Přednastavit můžete konkrétně 3 výšky stolu, do kterých pouhým zmáčknutím tlačítka stůl nastavíte. Samozřejmě můžete stůl nastavovat i do jiných poloh dle vaší libosti. Polohování stolu je velmi tiché a plynulé. Další výhodou stolu je funkce, která vás upozorní na to, že dlouho sedíte a bylo by vhodné změnit pracovní pozici. Nosnost tohoto rámu je 100 kg. Minimální výška 630 mm a maximální výška 1250 mm.  SIT-STAND konstrukce stolu Stell SOS 3000 umožňuje instalovat desku podle požadavků vlastního výběru (deska není součástí balení). Vy si tak můžete vybrat desku podle svého vkusu, oblíbené barvy nebo interiéru a snadno ji v případě potřeby obměnit.

Doporučená cena Stell SOS 3000 je 11 990 Kč.                                                  
Doporučená cena desky SAA 4500 a desky SAA 4 510 je 2 990 Kč.
Doporučená cena desky SAA 4520 je 4 990 Kč.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.