středa 11. prosince 2019

Hollywoodské hvězdy zavítaly do Tater

Hvězdy Hollywoodu, Catherine Zeta-Jones a Michael Douglas při své návštěvě Slovenska zavítaly i do Vysokých Tater. Svůj náhradní domov si nemohly vybrat jinak, než v pětihvězdičkovém Grand Hotelu Kempinski High Tatras, který leží na břehu Štrbského plesa.

„Je pro nás ctí, že jsme mohli hvězdnému páru poskytnout zázemí během jejich pobytu ve Vysokých Tatrách. Užili si pohodlí prezidentského apartmánu a ochutnali i speciality našeho Grand Restaurantu,“ řekla Kathrin Noll, generální manažerka Grand Hotelu Kempinski High Tatras.

„Pro mě a můj tým bylo velkou ctí připravit dva obědy. Ochutnali letní polévku z mladé cibulky s jemně zauzenou brynzou s kuřátky, zlatého pstruha s restovanými červenými blumami, cukrovým hráškem, pyré z kedlubny a citronovým tymiánem z naší zahrádky. Metodou sous-vide jsme připravili hovězí kýtu prime beef s gelem z konfitovaného česneku s čerstvým strouhaným křenem a restovaným bílým zelím,“ prozradil šéfkuchař Grand Restaurantu Miroslav Zamiška. Dodal, že nejvíce Catherine a Michaelovi chutnala marinovaná foie gras terinka s pistáciemi, mangovým gelem a bílými jahodami naslano – také z hotelové zahrádky. “Tak dobrou foie gras jsem ještě nejedl,” řekl Michael Douglas.

Prezidentský apartmán Grand Hotelu Kempinski High Tatras

Má rozlohu 200 čtverečních metrů, dvě ložnice s koupelnami, obývací místnosti, vstupní halu a soukromý výtah. Stropy zdobí Murano lustry, vybavený je originálním nábytkem, mramorovým krbem, doplňky od světových designérů a nechybí v něm na míru malované obrazy. Jeho pohodlí si vyzkoušeli bývalý generální tajemník OSN Pan Ki-mun, legendy slovenské a české hudební scény či zpěvák Bryan Adams.

Zdroj foto: archiv Grand Hotelu Kempinski High Tatras

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.