středa 25. listopadu 2020

FoodIN – když manažerka vaří

Vše je u Petry originální – receptury, lokální dodavatelé, domácí atmosféra, gastro provoz v Battistově cihelně i servírování na originálním betonovém nádobí.

Petra Pavičová pracovala dlouhé roky jako manažerka v telekomunikační společnosti, ale postupně v sobě objevila kuchařský talent, který se rozhodla podnikatelsky využít. Před třemi lety spolu s manželem založila cateringovou společnost FoodIN Catering a dnes připravuje velmi, velmi originální a vyhledávané pohoštění.

Před třemi lety se Petra vydala za svým snem. Gastronomie a příprava pohoštění jí velice bavila, ale nechtěla catering připravovat jako ostatní cateringové společnosti. Svůj talent se rozhodla využít originálně a dodala své službě punc lokálnosti, navíc podpořený jednotlivými příběhy svých dodavatelů. Za tři roky dokázala z nuly vybudovat firmu s pozicí renomované značky, která je dnes vyhledávaná pro svoje originální pojetí cateringu se skvělými nejen chuťovými požitky, ale i zážitky. Důraz na lokálnost potravin je pro FoodIN podstatné. „Odlišuje nás to od tradičních cateringových společností nakupujících ingredience od velkých dodavatelů, hypermarketů a přeprodejců,“ vysvětluje Petra Pavičová. „U nás všechny suroviny a produkty pečlivě vybírám a nakupuji přímo u malých českých farmářů, pěstitelů a malovýrobců. Neustále vyhledávám nové pěstitele a farmáře, abych měla jistotu, že nabízím svým klientům to nejlepší z dané lokality. Osobní vztahy s místními dodavateli, seznámení se s prostředím, odkud získávám jednotlivé ingredience pro přípravu kvalitního cateringu, to vše mi umožňuje nasát atmosféru a příběhy, které pak při samotné cateringové službě předávám svým klientům.“

Domácí atmosféra i produkty

FoodIn catering připravuje své služby vždy s nádechem domácí atmosféry. V nabídce najdete domácí kravské, ovčí, kozí sýry, telecí, jehněčí, hovězí, krůtí a vepřové maso od malých chovatelů. Také čerstvou i nakládanou zeleninu, pestrou škálu domácích pest, marmelád, dressingů, domácích omáček a mnoho dalších vlastních produktů. Vše je servírované ve stylu La Provance v designovém nádobí od českých umělců. Převážná většina pokrmů je připravována v bio kvalitě a na své si přijdou i klienti z řad vegetariánů.

Krabičky od Petry

Nově Petra rozšířila své služby o catering ve formě krabiček. FoodIn krabičky jsou boxy plné vybraných surovin od malých českých farmářů, pěstitelů a malovýrobců. Nejlepší jsou pro malé firemní obědy, při kterých si chcete s kolegy či pracovními partnery dopřát to nejlepší jídlo, aniž byste byli nuceni trávit čas cestou do restaurace. Krabičky kombinují různé druhy občerstvení, jako je hummus, uzeniny, sýry, zelenina a nepřeberné množství dalších pochutin v té nejvyšší kvalitě. Petra navíc dbá na minimalizaci ekologické zátěže, krabičky jsou vyrobeny z ušlechtilé nerezové oceli a tudíž jsou ekologické, vratné a omyvatelné. Díky správné kombinaci potravin stoprocentně nahradí plnohodnotný oběd.

Osobní přístup

Petry originální přístup ke cateringové službě si rychle našel svou klientelu, která to dokáže ocenit a záleží jí na osobním přístupu, přidané hodnotě služby a podpoře lokální ekonomiky. FoodIN připravuje catering i pro tak velké a významné klienty jako je společnost Microsoft, Ikea, HP, Swarovsky, LMC, Škoda a mnoho dalších. Objednáním cateringu u FoodIN získá klient nejen kvalitní občerstvení, ale i zároveň skvělý pocit, že svou volbou podporuje českou produkci. Osobní přístup je pro Petru velmi důležitý a to nejen v případě spolupráce s dodavateli, ale i klienty. Na základě osobního setkání s klientem, připraví catering tak, aby maximálně odpovídal jeho představě, ale vždy za použití lokálních zdrojů s příběhem.

S geniem loci

Veškerý servis včetně špičkové gastronomie zajišťuje společnost Foodin Catering v areál Battistovy cihelny v Praze-Ďáblicích. Dnes je to jedinečná kulturní památka, pojmenovaná po svém zakladateli. Provoz v ní byl zahájen před 130 lety a od té doby se nad ní tyčí 30 m vysoký komín. Určitě to snadno najdete. V roce 1996 byla stavba cihelny, tedy pec a komín, prohlášena za státní kulturní památku, což ji zřejmě také zachránilo od definitivní demolice. Areál se nachází v klidné zóně ve vzdálenosti zhruba 15 minut od pražského centra a je lehce dostupný MHD ze stanice metra C Ládví. Je tak ideálním místem pro konference, semináře, ale také oslavy, party či pracovní obědy a ve čeře, a to pro firmy i soukromé osoby.

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.