středa 25. listopadu 2020

Festival Mladí ladí jazz odtajňuje další jména

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz opět rozproudí hudební jaro v Praze. Festival odstartuje 5. dubna v Paláci Akropolis jeden z nejzajímavějších britských elektronických mágů James Holden společně s polským freejazzovým talentem Wacławem Zimpelem. Nově pořadatelé oznamují i vzrušující mix experimentálního hip-hopu, jazzu, funku a progresivního soulu v podání The Lesson GK, elitní sestavy vzešlé z newyorské undergroundové hip hopové scény.

Na The Lesson GK se můžeme těšit 7. dubna v Rock Café. Na oba koncerty začíná předprodej dnešním dnem.

Festival Mladí ladí jazz jedenáctým rokem dává během dubna prostor muzikantům a formacím, kteří svojí tvorbou vnášejí do jazzových vod čerstvý vítr, leckdy i pořádnou očistnou bouři. Jeho odvážná dramaturgie se nebojí bořit zažité jazzové škatulky a otevírá se nejrůznějším hudebním žánrům, které hýbou 21. stoletím. Již dříve ohlásili pořadatelé americké saxofonové techno trio Moon Hooch a americkou zpěvačkou Madison McFerrin, která láká na magickou one-woman show s pianem, looperem a hlavně hlasem.

Festival vyvrcholí tradičně velkým open air koncertem na Mezinárodní den jazzu 30. dubna na Karlově náměstí. Vstupenky na prozatím oznámené koncerty jsou k dispozici v předprodeji v síti GoOut, samozřejmostí je zvýhodněné vstupné pro návštěvníky do 26 let.

Více informací na www.mladiladijazz.cz.

Zdroj foto: archiv pořadatele

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.