pátek 4. prosince 2020

Detaily určují celek aneb Nové BMW ALPINA XD3

jemné linky, elegantní prolisy a průduchy slibující vzrušení z jízdy. Čtveřice výfuků vsazená do zadního nárazníku pocit ještě umocňuje. Tam, kde končí BMW, začíná Alpina. Základem tohoto exkluzivního manufakturního výrobce jsou špičkové automobily založené na modelech BMW.

Každý rok opustí výrobní závod 1 200 až 1 700 automobilů určených do celého světa. Každý vůz BMW ALPINA je v interiéru vybaven individuálním výrobním štítem a VIN číslem ALPINY. Model BMW ALPINA XD3 je jako každý vůz ALPINA důkazem umění posouvat hranice v oblasti jízdní dynamiky ve spojitosti s komfortním pohodlím každodenní užitečnosti. Motorističtí nadšenci si mohou z nabídky ALPINY vybírat i v České republice u společnosti Invelt, výhradního zástupce těchto exkluzivních vozů.

Nové BMW ALPINA XD3, které navazuje na velký úspěch svého předchůdce již hrdě brázdí naše silnice. A jaké je? Je ojedinělé výkonem, výbavou i doplňkovou výbavou, kterou si každý sám nadefinuje. Interiér nabízí přirozenou eleganci a styl. Kůží ručně obšitá palubní deska i volant, tak měkký na dotek a tak dobře sedící v rukách. Středový panel s ovládacími prvky, které řidiče samy vedou ke své funkčnosti. Elektromotorky tvarující sedák i opěradlo podle přání. Celkový dojem exkluzivního komfortu doplňuje i sofistikovaná vůně. Klidně spočívající stroj probudí až zmáčknutí startéru, když se pod přední kapotou ozve netrpělivé podupávání 388 koní.

Řidič si užívá ty prudké odpichy, kdy jde motor do otáček a žene dvoutunovou šelmu po silnici. Je opojné ovládat takové auto, které když má chuť, trhá koly asfalt a když nespěchá, poklidně pluje krajinou. Doslova návykové je, jak okamžitě padne do ruky. BMW ALPINA XD3 je zkušený vůz, který vám aktivně pomáhá při jízdě a dává vám pocit bezpečí. O komfortní jízdě po dálnici netřeba pochybovat. V terénu tvořeném úzkými a klikatými silničkami se přesvědčíte o obratnosti a svižnosti BMW ALPINY. Užijete si tu ovladatelnost, dynamiku i zátah motoru. Model se pyšní osmi rychlostní sportovní automatickou převodovkou nejnovější generace s ALPINA SWITCH-TRONIC. Poprvé v historii společnosti ALPINA má BMW ALPINA XD3 aktivní a elektronicky řízený zadní diferenciál, který zajišťuje při dynamické jízdě v zatáčkách maximální pohon, výjimečnou dynamiku jízdy a vysokou bezpečnost.

A pak je tu ještě naprosto zasloužená nevtírává pozornost jakou ALPINA XD3 vzbuzuje. Venkovní paket, nárazníky, prahy, kola – nezaměnitelné a evoluční prvky ALPINA. Typové označení jen umocňuje a vzbuzuje emoce vnitřních hodnot vozu: silný, dynamický, důvěryhodný a vždy exkluzivní.

Technické údaje:

BMW Alpina XD3

Válce: 6
Zdvihový objem: 2993 ccm
Výkon: 285 kW (388 koní) / 4000–5000 ot./min
Točivý moment (Nm při 1/min): 770/1750 – 3000

Max. rychlost: 267 km/h

Zrychlení 0-100 km/h: 4,6 s
Spotřeba město: 7,8 l/100 km

Spotřeba mimo město: 6,3 l/100 km

Kombinovaná spotřeba: 6,9 l/100 km

Emise CO2: 183 g/km
Pohotovostní hmotnost: 2045 kg

Cena vozu BMW ALPINA XD3 Bi-Turbo na fotografii: 2 585 952 Kč

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.