pondělí 25. května 2020

Červnové tipy na akce

Na koncert, do divadla, na dny otevřených dveří nebo na nějaký festival? I měsíc červen je pořádně nabitý různými akcemi a je z čeho si vybírat.

Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival se bude letos konat na Rašínově nábřeží už posedmé. Proběhne 14. a 15. června mezi Palackého a železničním mostem na Výtoni. Návštěvníci se kromě 55 tuzemských minipivovarů mohou těšit i na 20 stánků s pochutinami hodícími se k pivu a na bohatý hudební program.

V sobotu 15. 6. 2019 od devíti hodin se v unikátních prostorách pražského klubu Cross uskuteční další ročník komiksového festivalu CRWECON. Nakladatelství CREW připravilo bohatý program pro děti i dospělé, pro mangisty, pro sběratele i pro ty, co si přišli jen popovídat se stejně smýšlejícími lidmi. Pro komiksové příznivce je i tentokrát připraveno množství zajímavých programových pásem. Dojde na každoroční populární pořady, jako je shrnutí nejlepších komiksů minulého roku, komiksový kvíz či vydavatelské panely, na kterých budou velká i malá česká nakladatelství představovat své, zatím tajné, ediční plány. Samozřejmě nemůže chybět dražba originálních kreseb slavných českých výtvarníků, prodejní stánky, manga a anime pásmo, burzy (kterým je věnováno téměř celé patro), programy pro děti, stolní hry, autogramiády a čím dál větší prostor si získává i cosplay: bude i soutěž o nejlepšího cosplayera!

Kreativní centrum Holešovic, Vnitroblock, v sobotu 15. června už podesáté zaplní zvídaví návštěvníci a inspirativní hosté. Klíčovým tématem jsou tentokrát Recyklace a udržitelnostv každodenním životě. Na eventu Plný Block vol. X se bude dobře jíst, pít, fundovaně debatovat, tvořit, vzdělávat, relaxovat, tančit… od 10:00 mimořádně až do půlnoci! Připraveno je zázemí pro děti i čtyřnohé mazlíčky. Vstup je tradičně zdarma.

Legendární pivovar Plzeňský Prazdroj se zapojí do premiérového ročníku festivalu Industry Open, který o víkendu 14. – 16. června nabídne jedinečnou šanci navštívit vzácné technické památky, tradiční firmy a zajímavé výrobní závody v Plzni a Plzeňském kraji. Speciální festivalové prohlídky Plzeňského Prazdroje návštěvníky zavedou na místa, kam mají obvykle přístup pouze zaměstnanci a běžným turistům zůstávají skryta.

Užijte si s dětmi festival Industry Open na Plzeňsku

Zdá se, že léto a letní teploty jsou konečně tady, a krásné počasí tak vybízí k nejrůznějším výletům. Přemýšlíte, kam vyrazíte s dětmi o víkendu 15. a 16. června? Nechte se od nás pozvat na zajímavá místa průmyslové historie do různých koutů Plzeňského kraje. Během festivalu Industry Open můžete navštívit mnoho podniků nejen v Plzni, ale také v Chlumčanech, Nevřeni, Stříbře, Plasích nebo Starém Plzenci.

Letní tipy z Divadla Na Zábradlí

Nová autorská inscenace Davida Jařaba Ladies no Gentlemen bude k vidění 17. června, naposledy před mateřskou dovolenou jedné z protagonistek. Ctihodný manžel, starostlivý bratr a milovaný syn. Něco se zvrtlo. Rodina zdánlivě skýtá bezpečí a zázemí, ale může se stát i tou největší pastí. Kde je zbraň, tam jsou nakonec ranění a mrtví. V baladě o třech obětech a jednom mrtvém hrají Magdalena Sidonová, Johana Matoušková, Barbora Bočková, Dita Kaplanová, Miloslav König a hostující Michal Balcar. Velvet Havel, jedna z nejúspěšnějších inscenací v repertoáru Divadla Na zábradlí, se na jeviště vrátí 19. června. Originální hudebně-dramatické zpracování velké osobnosti našich dějin s libretem a hudbou Miloše Orsona Štědroně, v režii Jana Friče v roce 2014 získalo ocenění Inscenace roku. Miloš Orson Štědroň se nechal volně inspirovat Havlovým životem i tvorbou a s humorem a sobě vlastní zkratkou pojednává o něm, jeho okolí i o nás samotných. V roli Václava Havla exceluje Miloslav König, který za svůj výkon získal Cenu divadelní kritiky 2014.

Hudební tip z Divadla Viola: Koncert Martina Trchová & Trio

Uskupení Martina Trchová & Trio patří k pravidelným a vítaným hudebním hostům v Divadle Viola na Národní třídě v centru Prahy. Jarní koncert je na programu ve středu 19. června od 20:00. Osobité autorské písně, výrazný hlas Martiny Trchové, jazzová i klasická kytara, hladivý tón kontrabasu a pestrá rytmika ve spojení s neopakovatelnou atmosférou Violy jsou vskutku mimořádným hudebním zážitkem!

Vojtěch Dyk & B-Side band na žďárském zámku

Hlavní hudební událost letošního roku na Zámku Žďár nad Sázavou je za dveřmi. Pořádná dávka charismatického zpěvu a skvělé hudby zazní na zámeckém Pivovarském nádvoří ve čtvrtek 20. června od 20 hodin. Tento koncert pod širým nebem je jedním z mála letošních vystoupení Vojtěcha Dyka s 18členným big bandem pod vedením Josefa Buchty za zády. Vstupenka stojí 600 Kč a je možné ji zakoupit na www.zamekzdar.cz.

Nevšední Svatojánská noc v pivovaru Velké Popovice

Svatojánskou noc provází četná tajemství a mýty. Dost možná se právě v tuto jedinou noc zázrakem otevírají skryté poklady, z bylin lze umíchat elixír mládí, oheň má očistnou moc… kdo ví. Ovšem chcete-li mít jistotu a prožít zaručeně netradiční svatojánskou noc, vydejte se v sobotu 22. června do legendárního pivovaru Velké Popovice. V pivovarském parku bude plát několik ohníčků, takže si můžete opéct buřty nebo si uplést svatojánské věnce. K poslechu zahraje bigbítová kapela. A v plánu je na závěr akce i ohnivá show!

V unikátním Pivovarském muzeu v Plzni se dá zažít mnoho zajímavého. Můžete odhalit tajemství výroby a podávání piva od věků dávno minulých, vstoupit do tajemného Plzeňského historického podzemí anebo vyzkoušet letošní novinku! Příběhy z muzejní půdy, čtenářské dílny nejen pro děti, vás zavedou až pod střechu právovárečného domu z 15. století. Právě na tomto místě je 22. červnaod 10 do 12 hodin na programu poutavé čtení starých i nových příběhů. Vstupné činí 50 Kč a děti do 6 let mají vstup zdarma.

Sezona v Divadle Viola vyvrcholí premiérou Rozmarného léta

Není mnoho šťastnějších způsobů, jak prožít vlahý červnový večer, než s Rozmarným létem v Divadle Viola! Legendární scéna se s letošní divadelní sezonou loučí uvedením adaptace Vančurovy nesmrtelné, hravě humorné novely Rozmarné léto a to premiérou v neděli 23. června v den výročí autorových narozenin.

Charitativní představení Laskonky

Charitativní divadelní představení se sladkým názvem Laskonky uvede dne 24. 6. 2019 od 19 hodin Divadlo Na Maninách. Představení v režii Ireny Žantovské vzniklo na motivy knihy Barbary Nesvadbové a přináší pohled na každodenní starosti a radosti, co mohou potkat každého z nás a ukazují nám, jak krásný a barevný, ale zároveň i nespravedlivý může náš život někdy být…Všechny tyto oblasti života představí skvělé dámy a  úžasné herečky: Jitka Asterová, Ivana Jirešová a Daniela Choděrová. 

Festival OPERA NOVA 2019 vstupuje do oficiálního prvního ročníku, který se uskuteční od 23. do 27. června na Nové scéně ND, v kostele sv. Anny na Anenském náměstí a na náměstí Václava Havla. „Nultý“ ročník přehlídky současného hudebního divadla se konal v létě 2018 a zaznamenal velmi příznivé ohlasy. S prvním ročníkem se organizátoři rozhodli založit novou tradici, a tak každý ročník festivalu OPERA NOVA bude mít svého patrona či patronku. Tou letošní je Soňa Červená. Proslulá herečka a operní pěvkyně je známá svým pozitivním vztahem k současné opeře, mezi jejíž úspěšné reprezentantky patří sopranistka Vanda Šípová – na jevišti Národního divadla exceluje například v aktuálním operním hitu Sternenhoch. Soňa Červená a Vanda Šípová symbolicky společně vystoupí na zahájení festivalu v hudebním čísle Vévodkyně a kuchařka českého skladatele Ivana Achera.  

Zpěvák a kytarista rockové kapely Wohnout a zároveň výtvarník Jan Homola představí v oblíbeném multifunkčním kulturním centru Vnitroblock v Praze-Holešovicích svůj nový výtvarný cyklus Art332 s názvem Sk8Diaries. Výstava, kterou 25. června v 19 hodin zahájí neformální vernisáž za přítomnosti autora a kurátorky Renáty Mužíkové, bude ve Vnitroblocku k vidění do 28. července.  

Zdroj foto: archiv PR ag.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.