pondělí 26. října 2020

Bralettky nejsou jen pro malá prsa

Bralettku si většina žen představí jako něžnou látkovou podprsenku. Těm, které jsou obdařenější, se ale v hlavě možná rozsvítí vykřičník, že se pro jejich prsa nehodí a je určená jen štíhlým dívkám s menšími prsy. Dovolte, abychom tento mýtus vyvrátili.

Představíme vám sedm různých střihů bralette podprsenek, mezi kterými si bezpochyby každá žena najdete ten vhodný přesně pro sebe.

  • Základní střih

Tvar košíčků je u základního a nejznámějšího střihu bralettky velmi podobný trojúhelníčkům bikinovému vršku. Podprsenka bývá velmi jemná, často jen z prosvítající krajky. Z toho důvodu je vhodná spíše pro ženy s menšími prsy, které na podprsenku nemají větší nároky z pohledu funkčnosti. Vzdávat se jí nemusíte ani s velikostí D, jen vám pravděpodobně neposkytne na celodenní nošení požadovanou oporu.

  • Střih vhodný pro samostatné nošení

Střih bralettky se širším pružným obvodem bez zadního zapínání a s nastavitelnými ramínky nemusíte schovávat pod oblečení, ale klidně ho obléknout i samostatně jako krátký top. Hodí se na společenské události, kde vám dresscode dovoluje více svobody v tvoření. Obléknout můžete takovou bralettku třeba pod sako s výrazným náhrdelníkem. „Tento typ bralettky se hodí pro ženy, které mají prsa zhruba do velikosti D a na podprsenku se chtějí spolehnout, ale současně si užívat pohodlí,“ říká Andrea Kopalová, spoluzakladatelka české značky spodního prádla Paon.

  • Širší košíčky i pro velká prsa

Bralettka, jejíž trojúhelníkově střižené košíčky jsou širší jak ve výstřihu, tak v podpaží sedne ženám s většími prsy a také s těmi, které jsou od sebe posazená o něco dál. Její střih je nekomplikovaný, zůstává stejně něžný a decentní jako u základního bralette střihu, jen se přizpůsobí také ženám s větší velikostí. Dobře v ní však budou vypadat i prsa menší – ať už vlastníte jakoukoli velikost, v této braletce se budete cítit sebevědomě a pohodlně.

  • Střih pro velká prsa

Bralettka určená ženám, které se pyšní až velikostí E, se vyznačuje méně vykrojeným výstřihem. Díky němu a také širším ramínkům a spodnímu obvodu udrží i velká prsa tam, kde mají být. „I přesto, že tento střih může působit více sportovním dojmem, nenechte se klamat. Jakmile bralettku obléknete, budete se cítit žensky, elegantně a na prvotní dojem úplně zapomenete,“ dodává Andrea Kopalová.

„Bralettka je neuvěřitelně pohodlná, nikde se nezařezává a netlačí, materiál je prodyšný a příjemný, se širšími ramínky dobře udrží i větší prsa. Neměla jsem problém v ní vyrazit do práce nebo jen tak ven, protože je dost pevná a nehrozí, že z ní něco vypadne,“ říká jedna ze zákaznic značky Paon, která bralettku se střihem pro větší prsa testovala.

  • Střih, který vykouzlí kulatá prsa

Véčkově střižená bralettka dokáže kouzlit. I menší prsa v ní budou vypadat krásně kulatá a pevná.  Hodí se pro majitelky prsou do velikost D. Pokud se pro takovou braletku rozhodnete, raději si předem přeměřte, jestli vám bude vyhovovat délka ramínek. Bývají pevně daná, takže je nelze posunovat. Proto zde více než jinde platí – dvakrát měř, jednou řež. Porovnejte svůj naměřený počet centimetrů od spodního okraje prsou k ramenům s údaji o podprsence.

  • Zavinovací střih

Zavinovací střih je jistotou, pokud chcete vykouzlit krásný plný výstřih. Tento druh bralette podprsenky se hodí pro ženy do velikosti D a ocení ji zejména ty, které mají přirozeně prsa dál od sebe. A tak i když jsou spokojené s jejich velikostí, většinou nemohou docílit žádoucího plného výstřihu s prsy u sebe. Podprsenky tohoto střihu nedisponují nastavitelnými ramínky, zato ale můžete počítat s jejich pružností, takže se vašim rozměrům perfektně přizpůsobí.

  • Sportovní střih

Tento typ bralettky možná působí trochu více jako sportovní podprsenka, ale i tak má své přednosti. Ženy se k němu mohou uchýlit právě tehdy, pokud mají sportovní podprsenky v oblibě, ale z nějakého důvodu chtějí občas sáhnout po podprsence elegantnější a ženštější. Mohou ji nosit i pod formální oblečení jako je košile, přitom si zachovat svůj komfort. Hodí se pro ženy, které mají pevná prsa a potýkají se proto občas s tím, že se jim spodní prádlo nedokáže plně přizpůsobit. Sportovní střih bralettky to dokáže díky pružnému a jemnému materiálu. A nakonec si v ní můžete opravdu i zacvičit, protože vás nebudou nikde tlačit kostice nebo šimrat krajka.

TIP: Vyberte si ten správný střih přesně podle své postavy

Z nejrůznějších střihů pohodlných a elegantních bralettek můžete vybírat u české značky Paon. Ta své podprsenky vyrábí v České republice a z přírodních materiálů. Dbá na to, aby si u ní vybraly všechny ženy nehledě na svou velikost, a proto je výběr opravdu široký.

Více na www.paon.cz

Zdroj foto: archiv spol.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.